Panujący od pewnego czasu na światowych rynkach kryzys gospodarczy dał się odczuć również w sferze naszej rodzimej gospodarki. Wiele firm było zmuszonych ogłosić upadłość, bądź boryka się ze znacznymi problemami finansowymi. Nie znaczy to jednak, że prowadzenie działalności gospodarczej w obecnych czasach musi zakończyć się fiaskiem, czego najlepszym dowodem są przeróżne firmy, które rozpoczęły swoją działalność gospodarczą w ciągu ostatnich parę lat i w rewelacyjnej kondycji istnieją na rynku. Rozwiązaniem bowiem jest szybki kredyt dla firm.

Mając problemy finansowe nie warto od razu wpadać w panikę i ogłaszać upadłość swojej firmy, zwłaszcza jeżeli wydają się być one tylko przejściowe. Warto w takim wypadku zwrócić się o pomoc do któregoś z banków, które w swojej ofercie posiadają kredyty dla firm.

Kredyt dla firm

Wiele z nich cechuje się dowolnością przeznaczenia otrzymanych funduszy, z ukierunkowaniem na bieżącą działalność przedsiębiorstwa oraz niezłym oprocentowaniem, a co więcej, większość banków wiedząc, że czas odgrywa w sprawach firmy niejednokrotnie kluczową rolę, skraca do minimum okres oczekiwania na decyzję kredytową. Dzięki temu zdarza się, że już tego samego dnia przedsiębiorca może złożyć wniosek kredytowy i podpisać umowę kredytową.

Kredyty dla firm są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy na chwilę utracili płynność finansową i nie chcą, aby odbiło się to na sytuacji całego przedsiębiorstwa, wiedząc że jej odzyskanie zabrałoby zdecydowanie więcej czasu. Wysokość kredytu oraz okres jego spłaty różnią się w zależności od tego, do którego banku zwrócimy się o pomoc. Niejednokrotnie możemy również liczyć na indywidualne oprocentowanie.

Jeżeli chcemy sprawdzić, ile wynosić będzie nas miesięczny koszt zwrotu takiego kredytu, możemy skorzystać z usługi, jaką jest kalkulator kredytowy, który poda nam przybliżoną wartość raty kredytowej.

Szybki kredyt dla firm

Jak otrzymać szybki kredyt dla firm?

Aby otrzymać szybki kredyt dla firm należy oczywiście spełnić wszystkie postawione przez instytucję bankową wymogi, tak aby nie było żadnych przeciwwskazań do pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Większość banków chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów ogranicza te wymagania do niezbędnego minimum, dzięki czemu skompletowanie niezbędnych dokumentów nie wymaga dużej ilości czasu, zwykle ograniczając się jedynie do pobrania wyciągu bankowego z bieżącego rachunku firmy i skompletowania zaświadczeń, takich jak wpis do rejestru działalności gospodarczych.

Sprawdź również:  Dla kogo lokata, a dla kogo rachunek oszczędnościowy

Większość banków też nie wymaga już nawet zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, co znacznie ułatwia przedsiębiorcy przygotowanie się do całej procedury. W przypadku kredytów na sfinansowanie bieżącej działalności firmy nie są wymagane również żadne biznesplany. Z reguły oczekiwanie na decyzję kredytową mieści się w granicach 24-48 godzin, dzięki czemu w ciągu zaledwie kilku dni od podjęcia decyzji o złożeniu wniosku kredytowego, pieniądze z kredytu znajdą się na naszym koncie.

Alternatywą dla kredytów bankowych mogą być pożyczki od instytucji prywatnych, jednakże wiążą się one z większym ryzykiem i znacząco wyższym oprocentowaniem, dlatego nie są aż tak atrakcyjne.