Celem prowadzenia ksiąg rachunkowych jest rejestracja finansów działalności przy zachowaniu obowiązujących przepisów. Efektem takiej pracy ma być przejrzysty obraz działalności i finansów firmy czy organizacji. Księgowością naszej firmy możemy zająć się osobiście, ale żeby wyeliminować ryzyko popełnienia błędu, najlepiej to zadanie powierzyć firmie, oferującej usługi księgowe.

Księgowość większości społeczeństwa kojarzy się głównie z wypełnianiem rubryk, ale to też zbieranie i przepisywanie kosztów z rachunków i faktur oraz wiele innych czynności, które bardzo często wymagają ogromnego skupienia. Najkorzystniejszą formą prowadzenia księgowości jest posługiwanie się odpowiednim programem finansowo-księgowym, ale taką pracę najlepiej przekazać biurom rachunkowym. Usługi księgowe w Warszawie oferuje Vattax, firma, która od ponad dwudziestu pięciu lat współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi w Polsce i oferuje profesjonalne usługi, obejmujące księgowość, doradztwo podatkowe oraz obsługę kadrowo-płacową.

Kto i kiedy musi prowadzić księgi rachunkowe?

Wszystkie spółki handlowe – osobowe i kapitałowe (w tym również wszystkie spółki organizacji pozarządowych, z wyłączeniem większości kościelnych) podlegają przepisom ustawy o rachunkowości, a wynika to z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości.

Osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie od tego roku będą miały obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, jeżeli ich przychody w roku poprzednim wyniosły co najmniej 8 627 400 zł, czyli równowartość 2 mln euro (art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości oraz art. 24a ust 4 ustawy o PIT). Analogicznie rozliczać się w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (PKPiR), czyli uproszczonej księgowości mogą wszyscy, których działalności w poprzednim roku nie osiągnęły przychodów netto o wysokości 2 mln euro.

Jak prowadzić księgi rachunkowe?

Zarówno w przypadku pełnej, jak i uproszczonej księgowości opłaca się skorzystać z usług outsourcingu księgowego, oferowanego przez wyspecjalizowane firmy. Usługi księgowe w Warszawie prowadzi firma Vattax, w której każdy klient może liczyć na kompleksową i rzetelną współpracę. Na pytanie, jak prowadzić księgi rachunkowe należałoby odpowiedzieć bardzo dokładnie i na bieżąco, a żeby o to zadbać, najlepiej skorzystać z usług księgowych w Warszawie. Firma Vattax posiada certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001, co dowodzi, że obsługa firmy odpowiada wysokim standardom, a Certyfikat Bezpieczeństwa ISO 27001, gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Sprawdź również:  Siła polskiej marki – najbogatsze przedsiębiorstwa zajmujące się modą

Pracownicy firmy zostali odpowiednio wyselekcjonowani i posiadają zdolności, które Główne Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, przypisało dobremu księgowemu (niezbędna wiedza merytoryczna, praktyczne umiejętności i doświadczenie w zawodzie oraz przestrzeganie zasad etyki zawodowej).