Wszystkie spółki handlowe, zarówno osobowe, jak i kapitałowe, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podlegają przepisom ustawy o rachunkowości, a wynika to z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości. Co w konsekwencji oznacza, że każda spółka z o.o. zobowiązana jest do prowadzenia pełnej księgowości spółki. Ponadto w spółce z o.o. i innych spółkach kapitałowych księgi rachunkowe muszą być prowadzone na bieżąco i bez względu na wysokość rocznych przychodów netto jednostki, czy nawet braku przychodów.

Rosnąca popularność spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do coraz bardziej popularnych form prowadzenia działalności, choć głównie dlatego, że wymaga na start niewielkiego kapitału początkowego (5 000 PLN) i można taką spółkę założyć przez Internet. Wybierana jest przed przedsiębiorców chętnie, pomimo konieczności prowadzenia pełnej księgowości. Jednakże najczęściej księgowość spółki powierzana jest biurom rachunkowym, które zadbają o to, żeby wszelkie sprawozdania spółki dostarczane były na czas. Spółka z o.o. zobowiązana jest do przygotowania każdego roku sprawozdania finansowego. Sama księgowość spółki prowadzona jest na podstawie dowodów księgowych, które pozwalają prześledzić wszystkie finansowe zdarzenia spółki. Księgi rachunkowe muszą być prowadzone bezbłędnie i na bieżąco.

Obsługa księgowa firm Warszawa

Pełna księgowość jest narzędziem analizy i kontroli, które umożliwia na wzrost efektywności firmy oraz jest niewyczerpanym źródłem informacji finansowych. Prowadzenie pełnej księgowości może spowodować pewne utrudnienia, które związane są zazwyczaj z wprowadzaniem i wyprowadzaniem kapitału w spółce, albowiem majątek spółki jest oddzielony całkowicie od tego, co należy do konkretnego właściciela. Jak więc prowadzić księgowość spółki, jeśli jesteśmy całkowicie zieleni w tym temacie, ale nie chcemy rezygnować z możliwości założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Najlepiej jest zdecydować się na outsourcing księgowości, którym może zająć się biuro rachunkowe, na których usługi warto zdecydować się zarówno w przypadku pełnej, jak i uproszczonej księgowości. Obsługą księgową firm w mieście, takim jak Warszawa zajmuje się firma Vattax, w której każdy klient może liczyć na kompleksową i rzetelną współpracę. Pracownicy firmy to specjaliści w swojej pracy, którzy są zaznajomieni z oprogramowaniem ERP eNova.

Sprawdź również:  Siła polskiej marki – najbogatsze przedsiębiorstwa zajmujące się modą