Pierwsze zarobione pieniądze trzeba gdzieś trzymać. Studenci, którzy zaczynają swoją naukową karierę są zewsząd bombardowani ofertami bankowych kont. Karta, za darmo, sto złotych za założenie, wszystkie przelewy bez opłat… Ofert jest mnóstwo, a banki obiecują bardzo wiele. Jak wybrać rozsądnie i nie dać się zaskoczyć? Oto ranking banków, które ofertę specjalnego konta skierowały właśnie do młodych.

Konto 360 Student – Millenium bank


Konto przeznaczone dla osób między 18 a 26 rokiem życia. Oprocentowanie wynosi 0. Nie ma opłaty za otwarcie konta i miesięcznej opłaty. Nie ma także opłaty za wydanie karty. Można nią dokonywać płatności zbliżeniowe przez internet. Miesięczna opłata za kartę wynosi 4 zł. Jesteś z niej zwolniony jeżeli wykonasz minimum jedną transakcję kartą lub Blikiem w danym miesiącu. Wypłaty z bankomatów są za darmo o ile raz w miesiącu dokonamy płatności kartą lub Blikiem. Wpłaty gotówki również są darmowe. Podobnie zwykłe przelewy, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Po 26 roku życia zmienia się w standardowe konto 360. Bank posiada swoją aplikację mobilną przez którą można zarządzać kontem, płacić oraz wypłacać pieniądze. Często zakładając konto możemy spodziewać się dodatkowych bonusów czy to w postaci pieniędzy na start czy gadżetów. Bank tez często odwiedza uczelnie by zachęcić do korzystania z oferty. Wtedy konto można założyć na miejscu u przedstawiciela.

Konta studenckie bez ściemy

Konto z Lwem Mobi – ING

Konto dedykowane osobom między 14 a 26 rokiem życia. Darmowe otwarcie konta, brak opłaty za miesięczne prowadzenie rachunku. Mając to konto jesteśmy zwolnieni z opłat za karty. Po ukończeniu 26 roku życia trzeba wykonać transakcję za min. 300 zł by nie pojawiła się opłata za kartę. Dodatkową opcją jest możliwość wykonania karty wedle upodobań. Wypłaty i wpłaty gotówki również pozostają bez darmowe ale tylko w kraju i w bankomatach ING i Planet Cash, za granicą trzeba doliczyć prowizję wysokości 3% kwoty wypłaty i drugie tyle za przewalutowanie. Natomiast Wpłata i wypłata gotówki w oddziale banku będzie nas kosztować dodatkowe 9 zł. Podobnie przelew tam zrealizowany. Przelewy zwykłe są za darmo. Bank posiada swoją aplikację mobilną przez którą można zarządzać kontem, płacić oraz wypłacać pieniądze.

Sprawdź również:  Wycena spółki - co warto wiedzieć

Konto dla Młodych – PKO BP

Obejmuje osoby od 18 do 26 roku życia. Opłata za otwarcie konta i miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi zero. Wydanie karty jest za darmo. By nie płacić a jej użytkownik trzeba co miesiąc zrobić 4 transakcje za jej pomocą by być zwolnionym z opłaty. Wszystkie wypłaty są darmowe. Przelew także zrobisz za zero złotych, ale już natychmiastowy będzie kosztował 4,99 zł. Gdy skończy 26 lat konto zmieni się w „Konto za Zero”. Przelew zrobiony w oddziale banku kosztuje za to 8 zł. Bank posiada swoją aplikację mobilną przez którą można zarządzać kontem, płacić oraz wypłacać pieniądze.

eKonto Możliwości – Mbank

Kolejne konto dla osób między 14 a 24 rokiem życia.Za otwarcie konta nie zapłacimy nic, tak samo jak za prowadzenie rachunku. Nie zapłacimy także za wydanie karty i jej odnowienie. Nie ma również żadnych ograniczeń względem płacenia za używanie karty. Będąc za granicami kraju pierwsze trzy wypłaty z bankomatu mamy za darmo. Każda kolejna to dodatkowe 10 zł i 5,6% od transakcji kartą Visa. Za wpłatę i wypłatę w odzziale banku nie zapłacimy z kolei nic. Przelewy stałe, zlecenia, polecenie zapłaty wciąż pozostaje darmowe. Jedynie koszt przelewu natychmiastowego wynosi 5 zł. Po 24 roku życia konto zmienia się w eKonto osobiste nie trzeba więc iść do banku. Bank posiada swoją aplikację mobilną przez którą można zarządzać kontem, płacić oraz wypłacać pieniądze.

Każdy bank stara się przedstawić jak najlepszą ofertę, by zyskać jak najwięcej klientów. Oferując specjalne cashbacki czy promocje za polecenie skutecznie przyciągają młodych ludzi. Oferty w większości różnią się niansami. Żaden bank nie będzie perfekcyjny więc dopasuj go wedle własnych wymagań, tak byś był zadowolony z jego usług.

Sprawdź również:  Bilans księgowy