Jak przygotować się do egzaminu na uprawnienia budowlane?

Zdobycie odpowiednich uprawnień budowlanych wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi na nauce do egzaminu. Specyfika branży wymaga znajomości przepisów prawa,  norm, a także praktycznej wiedzy zdobytej podczas wykonywania praktyk zawodowych. Chcesz w najbliższej sesji podejść do egzaminu? Podpowiadamy jak skutecznie przygotować się zarówno na pisemną, jak i część ustną.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu?

Dobrze przygotowany kurs, dedykowany inżynierom, architektom i konstruktorom pozwala przygotować się do egzaminu na najwyższym poziomie. Warto wziąć udział w kursie, którego program jest zgodny z wymogami Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego (https://sbm-szkolenia.pl/jak-zdobyc-uprawnienia-budowlane/),  oferuje profesjonalnie przygotowany kurs. Każdy z kursantów otrzymuje dostęp do materiałów z nagrań z wykładów, dzięki czemu w dowolnym momencie może do nich wrócić i powtórzyć materiał wtedy, kiedy ma na to czas. Sesje branżowe prowadzane online pozwalają na interakcje z wykładowcami, którzy prowadzą szkolenie.

Decydując się na kurs w SBM otrzymasz również specjalnie przygotowany segregator z aktami prawnymi, obejmującymi dany rodzaj uprawnień. Warto postawić na profesjonalnie przygotowane zajęcia i rozwijać swoje kompetencje. W ramach kursu przeprowadzany jest również test samosprawdzający, który pokazuje, w jakim stopniu kursant przyswoił wiedzę oraz nad czym musi jeszcze popracować. Organizatorzy zadbali również o dobre przygotowanie do egzaminu ustnego. Sesje branżowe na żywo są prowadzone przez ekspertów z danej specjalności. W trakcie ich trwania zostaną omówione najważniejsze zagadnienia oraz przykładowe testy. Kurs odbywa się online, dzięki czemu można zdobywać wiedzę bez wychodzenia z domu.

Egzamin na Uprawnienia budowlane

EGZAMIN przeprowadzany jest w całym kraju w tym samym terminie i o tym samym czasie. Osoby, które uzyskają wynik pozytywny z egzaminu pisemnego, będą mogły przystąpić do części ustnej. Tutaj egzaminatorzy badają wiedzę techniczną z zakresu specjalności, o którą ubiega się kandydat. Plan egzaminów ustalany jest przez krajową Komisję Kwalifikacyjną Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Sprawdź również:  Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy

Jeżeli chcesz pełnić samodzielne funkcje w budownictwie, rozwijać swoje kompetencje i piąć się po szczeblach kariery, to zdobycie odpowiednich uprawnień będzie pierwszym krokiem do spełnienia tego zadania. Weź udział w kursie, który pomoże ci rzetelnie usystematyzować wiedzę oraz przystąpić do egzaminu w pełni przygotowanym. Powodzenia!