W dobie pandemii trudniej jest efektywnie pracować. Zarządzanie firmą nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca mierzy się ze skutkami kryzysu gospodarczego. Dotyka on wiele branż, dlatego prędzej czy później trzeba się zastanowić nad tym, jakie zmiany warto wprowadzić w firmie, by zarządzać nią efektywniej.

Praca zdalna – utrudnia czy ułatwia?

Choć może się wydawać, że praca zdalna jest mniej efektywna, prawda jest taka, że może znacząco wpływać na podwyższenie produktywności pracowników. Praca zdalna pozwala pracownikowi na komfort pracy z własnego domu, co nie tylko obniża codzienny stres, ale też łączy się z pewnymi wygodami, jak choćby kawa pita z ulubionego kubka czy włożenie dresu do pracy przed komputerem.

Nagła digitalizacja to również korzyści dla pracodawcy. Możliwość zmniejszenia kosztów związanych z wynajmowaniem przestrzeni biurowej, spotkania i szkolenia organizowane online, a nie w wynajmowanych salach konferencyjnych – są to tylko przykłady oszczędności zarówno czasowych jak i finansowych. Powszechnie dostępne aplikacje umożliwiają stały kontakt z pracownikiem lub klientem.

Dla każdej wyspecjalizowanej w pewnym obszarze firmy, cenne jest wsparcie w zakresie wprowadzania nowego obowiązku, jakim już wkrótce będzie prowadzenie PPK dla trzeciej fali firm zatrudniających od 20 do 49 osób. Wdrożenie PPK wiąże się z istotnymi obowiązkami formalnymi, o wypełnienie których warto zadbać, biorąc pod uwagę, jak bardzo dotkliwe mogą być potencjalne kary finansowe.  

Outsourcing płac – zleć to firmie zewnętrznej!

Innym obszarem optymalizacji kosztów działalności jest outsourcing płac, czyli zlecenie firmie zewnętrznej naliczania wynagrodzeń i obliczania składek. Payroll.pl to firma oferująca usługi z obszaru obsługi płacowej, obsługi kadrowej, prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, oraz wsparcia w obszarze obowiązków dotyczących RODO. Lokalizacja firmy to Warszawa. Outsourcing płac to jednak usługa, którą dzięki sprawnym rozwiązaniom informatycznym można świadczyć, i świadczy się, efektywnie dla klientów z całej Polski. Obsługa kadrowo-płacowa wspiera w codziennej działalności firmy pozwalając im optymalizować swoje koszty i zwiększać elastyczność działania.

Sprawdź również:  Jak otrzymać dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej?

Outsourcing płac jest wspierany odpowiednim specjalistycznym oprogramowaniem enova365, które może być również zintegrowane z modułami wspierającymi inne działy firmy, co ułatwia kontrolę i zarządzanie przedsiębiorstwem. Na początkowym etapie korzystania z tego systemu, tak jak z każdego innego, przydatne z pewnością będzie oferowane przez Payroll.pl Sp. z o.o. doradztwo enova365. Enova365 to system klasy ERP pozwalający na usprawnienie zarządzania i organizacji, a także planowania pracy w firmie.

Oszczędzaj swój czas i skorzystaj ze wsparcia Payroll.pl. Nie musisz już śledzić wciąż zmieniających się przepisów księgowych i podatkowych, my się w tym specjalizujemy, służąc pomocą m. in. w pozyskiwaniu przysługującego naszym klientom dofinansowania w ramach tarczy, zaś klienci mogą się skupić na tym, w czym są najlepsi – rozwijaniu swojego biznesu. Zadzwoń już teraz lub prześlij maila i skorzystaj z usług profesjonalnej firmy Payroll.pl!