Okres przedświąteczny i sylwestrowy generują mnóstwo wydatków. Pomysły na prezent spędzają nam sen z powiek, a potrawy wigilijne pochłaniają wiele czasu. A tu za pasem puka do drzwi Sylwester. W zależności od tego, gdzie i jak go spędzasz, pozbędziesz się kilku banknotów z portfela. Jak z głową przygotować imprezę i nie wydać mnóstwa pieniędzy?

Domówka

Prawie połowa Polaków deklaruje, że Nowy Rok przywita w domowym zaciszu, co jest tańszą opcją niż standardowa impreza w klubie czy restauracji. Jeżeli Ty jesteś organizatorem to możesz być pewny, że wydasz najwięcej, dlatego warto obrać taktykę, która pomoże Ci ochronić portfel. Odpowiednio wcześnie ustalcie, ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na imprezę i zróbcie zrzutkę. Wtedy organizator może zrobić zbiorcze zakupy i sprawa jedzenia załatwiona. By nie zostawiać go samego z całą masą pracy, warto wszystkich zaciągnąć do gotowania. Przekąski zimne można przygotować chwilę przed imprezą, by nie wyschły. Dania na ciepło możesz zrobić już rano (o ile nie będzie to na przykład pizza). Kiedy jesteś uczestnikiem również zaoferuj swoją pomoc. Nie ma nic gorszego niż zlekceważenie sytuacji i przyjście na gotową imprezę. Pieniądze możesz zaoszczędzić także ubierając się „na luzie”. Zrezygnuj z tematycznej imprezy. Przysparza ona nie tyle finansowych problemów, co logistycznych.

Planując budżetowego sylwestra, warto zrezygnować z puszczania fajerwerków. Na każdej wsi można je obejrzeć, a nie warto wypuszczać pieniędzy w powietrze. Poza tym zwierzęta domowe boją się huku, który wydobywa się tej nocy ze sztucznych ogni. Pozostałości po fajerwerkach zanieczyszczają środowisko więc czasami, warto zrezygnować z tego.

Restauracja

Restauracja to z kolei dużo wygodniejsza propozycja, ale i droższa niż typowa domówka. Zwykle za zabawę sylwestrową trzeba liczyć około trzystu złotych wzwyż. To propozycja dla tych, którzy mają finanse i nie lubią zajmować się organizacją imprez. Jeżeli wpadniesz na pomysł, by wybrać się na zabawę do restauracji to najpierw przejrzyj szafę. Dodatkowe koszty wygeneruje z pewnością nowa stylizacja. Takie wyjście z pewnością ma swoje plusy. Jedzenie specjalnie przygotowane na tę okazję będzie pyszne. Lokale oferują także alkohol i toast noworoczny. Tam również możesz poznać nowe osoby albo wybrać się ze znajomymi. Pieniądze w zasadzie możesz zaoszczędzić na kreacji. Jeżeli masz w szafie kilka sukienek, zdecyduj się na którąś z nich.

Sprawdź również:  Konta studenckie bez ściemy

Plener

Kolejną propozycją jest plener. W zależności od miejsca bilety wstępu mogą być płatne albo wydarzenie będzie otwarte. Zwykle miejskie Sylwestry są darmowe więc, jeżeli mróz i śnieg Ci niestraszne to taka impreza będzie idealna. Potrzebne będą jedynie ciepłe ubrania. Alkoholu na imprezy masowe nie wolno wnosić więc jedynie za niego będziesz musiał zapłacić. Poza tym zabawa gwarantowana. Na tego rodzaju Sylwestrach, warto także wziąć pod uwagę ryzyko kradzieży i nie zabierać ze sobą żadnych drogocennych przedmiotów i wypchanego portfela.

Wyjazd

Działa na zasadzie domówki tylko jest trochę drożej. Sylwester wyjazdowy wymaga wcześniejszej organizacji. Jeżeli więc planujesz taki to warto postarać się o dłuższy urlop w pracy już wcześniej. Pamiętaj, że koniec grudnia jest wyjątkowo obleganą datą przez turystów dlatego zadbaj, by noclegi również wcześniej zarezerwować. Wpłacenie zaliczki wcześniej zapewnia Ci miejsce i lekko rozłoży koszta sylwestra. Wiele hoteli na ten czas ma przygotowane specjalne oferty. Wiele miejsc przewiduje zabawę zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest to opcja idealna na rodzinnego sylwestra. Niestety będzie kosztowna. O ile w miejscu, w którym przebywasz odbywa się impreza sylwestrowa to sprawy organizacyjne masz z głowy. Możesz również postawić na tańszą opcję i wybrać się w miej oblegane miejsce i zorganizować imprezę we własnym zakresie. Wówczas zapłacisz jedynie za przejazd, pobyt oraz jedzenie i picie, które sam wybierzesz. Tutaj koszta rozkładają się na wszystkich gości i są płacone w ratach dlatego tak mocno nie obciążą naszego portfela.

Klub

Fanom głośnej muzyki i dobrych drinków z pewnością spodoba się opcja sylwestra w klubie. Daje więcej wygody niż impreza w restauracji. Bilety również trzeba będzie kupić wcześniej. Jeżeli wybierasz się większą grupą to warto rozważyć zarezerwowanie loży. Koszt rezerwacji zazwyczaj jest kwotą, którą można wykorzystać na barze. Również można zrobić zrzutkę ze wszystkimi uczestnikami. Jeżeli zaliczka się skończy, każdy będzie płacił za to, co wypije. Plusem jest także całonocny katering, który serwuje dania ciepłe i zimne. Odpada więc jeden wydatek. Klubową stylizację z pewnością wyczarujesz z tego co masz w szafie. Nowa koszula czy sukienka wygenerują dodatkowe koszta.

Sprawdź również:  Nie będę przepłacać, kupię podróbę.

Pomysłów na spędzenie sylwestrowej imprezy jest wiele. Są opcje tańsze i budżetowe. Dostosuj do siebie opcje, które najbardziej Ci odpowiadają. Taka impreza raz w roku nie musi przynosić ze sobą wyrzutów sumienia, dlatego warto rozważyć każdą opcję i wybrać tę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Szampańskiego Sylwestra!